• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Uzaktan Eğitim Programlarının En Verimli Olanı Hangisidir?

İbrahim

Yönetici
19 Kas 2019
169
116
43
Nazilli
11
Sınıf
Lise Mezunu
Uzaktan eğitim öğrencinin ve öğretmenin zamandan ve mekandan bağımsız olarak yaptıkları eğitim sürecidir. Bir teknolojik ekipman eşliğinde öğretmen ve öğrencinin yüz yüze gelmeden ders işleme sürecidir. Ülkemizin ve dünya ülkelerinin son günlerde yaşadığı en büyük sağlık sorunu olan COVID-19 salgını tüm düzeni değiştirmiştir. Yeni bir dünya anlayışı ile karşı karşıya kaldığımız bu süreçte teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktayız.

en-iyi-uzaktan-egitim-programlari.jpg

Her sektör gibi eğitim sektörü de büyük bir değişime kapılarını açmıştır. Pandemi ile savaşı evlerimizde kalarak ve sosyal mesafeye dikkat ederek savaşıyoruz. Ne kadar az insanla temasa geçer isek ve ne kadar az kalabalık ortamlarda bulunursak sağlığımızı o derece korumuş oluruz. Bununla birlikte eğitim sektörü yeni bir olgunun içindedir. öğrenciler okullarda toplamadan yüz yüze gelmeden uzaktan eğitime başlanmıştır.

Aslında uzaktan eğitim sistemi ile yeni tanışmış bir ülke değiliz. Sadece salgın sebebiyle süreç yönetimini ele alması bakımından oldukça gündeme gelmektedir. Peki uzaktan eğitimin yararları nelerdir merak edilenler için buyurun cevabımız sayfamızdadır.

Uzaktan Eğitimin Amacı ve Faydaları
Öncelikle daha çok üniversitelerde kullanılan bu eğitim türü öğrenciye belli başlı kolaylıklar sağlamaktadır. İlk olarak öğrenci merkezlidir. Ve eğitimde konforu sağlar. Yerinizden kalkmadan düzeninizi bozmadan eğitim almanızı sağlar. Eğer bir yerde çalışıyorsanız işinize engel olmaz.

Üstelik mekan kaygısı olmadığı için hitap ettiği kitle oldukça fazladır. Teknolojinin ve görselliğin de katkısı oldukça fazladır. Maliyeti de fiziki eğitime göre oldukça düşüktür. Aynı zamanda bedensel engelli vatandaşlarımızın eğitim süreci için oldukça konforlu ve kolay bir eğitim sürecidir.

En Güvenilir Uzaktan Eğitim Programları Nelerdir?
  • Slack: Farklı gruplar kanallar açıp konu başlıkları ile ders veya toplantı yapabilirsiniz.
  • Webex: Kendi bilgilerinizle katıldığınız bir program.
  • Zoom: Şu an için ülkemizde en çok kullanılan uygulama. Aynı anda birden fazla kişiyle konuşma.
  • Google Hangouts: 30 kişilik bir grupla anında mesajlaşma görüntülü konuşma.
  • Microsoft Teams: Görüntülü konuşma sırasında Skype'ye yönlendiren bir mesajlaşma ve sohbet kanaldır.
  • Anchor: Ders notu paylaşmak için idealdir. Ses ve video odaklıdır.
  • Anydesk: İstediğiniz her yerden bilgisayarınıza bağlanmak için kullanılan uygulama.
  • ClassDojo: Daha çok veli bilgilenme platformudur. Ödevler ve görevlendirme buradan veliye bilgilendirme olarak verilir.
  • Discord: Toplu mesajlaşma ve sesli sohbet ortamıdır.
  • Kahoot: Öğrencilerin rahatlıkla sınav yapacağı bir ortamdır.
  • Khan Academy: Salman Khan tarafından ücretsiz olarak kurulan bir kanaldır. Öğrenciye ders anlatım videoları, testler ve oyunlar sunan bir kütüphanedir.
Tüm öğretmen ve öğrencilere iyi çalışmalar diliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: cyda21

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)