• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Sınava Çalışırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
11
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
Sınava çalışırken dikkat edilmesi gereken hususlar herkesi ilgilendiren bir konudur. Aileler, öğretmenler ve öğrenciler bu konu hakkındaki detayları bilip bunlara göre davranmalıdır.

  • Sağlık Düzeni
Sağlıklı yaşamak her zaman sizi diğerlerinden bir adım önde götürür. Günlük uyku rutininizi bozmadan 8 saat uyuyacak şekilde düzenlemeniz ve kahvaltınızı zamanında, düzenli bir şekilde yapmanız bu dönemi en iyi şekilde atlatmanızı sağlayacaktır. Aşırı yağlılardan hayatın her noktasında uzak olmanız gerektiği gibi bu dönemde de uzak olmanız şarttır.

  • Sosyal Medyaya Veda
Bu dönemde sosyal medya ağlarınıza, telefon ve bilgisayarlarınıza veda etmeniz en doğru seçenek olur. Aklınızı kurcalayacak en ufak bir pürüze dahi yer vermemelisiniz. Arkadaşlık çevrenize çok dikkat etmeli, sizin gibi çalışan kişilerle arkadaşlık kurmalısınız. Çalışan arkadaşlarınız size her anlamda yardım ederek yanınızda olur.

  • Hafta sonlarını İyi Değerlendirin
Hafta sonları sürekli olarak gezintiye çıkmayın. Bir saatlik sakin yürüyüşler ya da hafif koşular zihninizi açabilir. Ancak uzun süreli gezintiler sizi vicdanen rahatsız edip yorulmanıza sebep olacak ve derse odaklanmanızı zorlaştıracaktır. Düzenli çalışma sonucunda alacağınız iyi bir puanla rahat bir şekilde tatil planları yapabilirsiniz.

  • Kendinizi Motive Edin
Bu dönemde kendinize iyi olduğunuzu söyleyip sürekli motive etmeniz gerekiyor. Ders çalışmaktan çok bunaldığınız zamanlarda ara verip bir şeyler içebilir veya kısa bir hava almaya çıkabilirsiniz. Eğer halen ders çalışasınız yoksa uzanıp dinlenin. Ancak sizi yoracak olan faaliyetlerden uzak durun. Arkadaşlarınızın da sizin gibi ders çalıştığını ve yalnız olmadığınızı düşünün. Rakipleriniz daima size güç verir.

  • İyi Bir Gelecek Planı
İyi bir gelecek planı yaparsanız o plana doğru giden yolda mücadele vermeniz daha da kolaylaşır. Sevdiğiniz bir gelecek için uğraştığınızı düşünün. Başkasının zorlamasıyla sakın ders çalışmayın ya da başkasının direttiği bir geleceği hayal etmeyin. Çünkü başkasının geleceğinde bir yere kadar ilerleyebilirsiniz. Ancak devamı gelmez ve sizi mutsuz eder.

  • Çevrenizle İyi İlişkiler Kurun
Ailenizle bu dönemde kavga etmemek adına onların söylediklerine çok fazla karşı gelmeyin ve sizi de anlamaları için kendinizi onlara açın. Bu tarz çalışma koşullarından ailelerin de büyük oranda haberi olur ve ellerinden geleni onlar da yapmaya çalışır.
 
  • Beğen
Tepkiler: cyda21

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)