• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

PTT 55 Bin Personel Alımı Başvuruları Başladı Mı?

staronline

Kayıtlı Kullanıcı
5 Eyl 2020
14
0
1
0
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite Mezunu
PTT Tarafından 55 Bin personel alım ilanı beklenmekte. Adaylar tarafından PTT 55 Bin personel alımı için başvuru tarihleri araştırılmaktadır. Bu konuyla alakalı flaş bir iddia gündeme geldi.

On binlerce kişi tarafından PTT 55 Bin personel alımını heyecanla beklemekte. Beklenmekte olan bu ilan için flaş bir iddia gündeme geldi. Bu iddiada PTT Personel alımı başvuruları ne zaman? sorusuna cevap verildi.

Aralık Ayında İlan Gelecek Mi?
Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası tarafından yapılan soru üzerinde açıklama yaptığı belirtilen PTT yetkilileri personel alım ilanının Aralık ayında yayımlanacağı belirtildi.

PTT Tarafından bir rapor yayımlanmıştı. Yayımlanan raporda:

"PTT Anonim Şirketi bünyesindeki işyerlerinde yaşanılan sıkıntı ve sorunların çok önemli kısmının personel eksikliği ve yetersizliğinden kaynaklandığı anlaşıldığı" denildi.
Öncelikle 5 Bin Personel Alımı Yapılacak!
PTT öncelikle yayımlayacağı ilanda ilk etapta 5 Bin personel alımı yapması bekleniyor. İlk etap personel alımı kapsamında alımlar Uzman Yardımcısı pozisyonuna 250, Mimar pozisyonuna 20, Mühendis pozisyonuna 200, Avukat pozisyonuna 82, Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonuna 2625, Tekniker pozisyonuna 200 ve Postacı pozisyonuna 1623 personel şeklinde gerçekleştirilecektir.
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)