• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

PMYO Alımlarını En Güncel Nereden Takip Edebilirim?

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
11
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
PMYO Alımlarını En Güncel Nereden Takip Edebilirim?


Genel olarak tüm kullanıcıların bu sorunun cevabını merak ettiği için bizde size bir rehber olabilmek için sorunun cevabını detaylı bir şekilde anlattık.

PMYO nedir?

PMYO
, Polis Meslek Yüksekokulu, kelimelerinin kısa yazılışıdır. Emniyet Teşkilatının polis memuru ihtiyacını karşılamak üzere ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim ve uygulama yapan Polis Akademisi Başkanlığına bağlı parasız yatılı ve resmi üniformalı yükseköğretim kurumlarıdır.Polis alımlarını nasıl takip edebilirim?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, polis alımlarını hiç bir şahıs veya özel sitelerinden takip etmeyiniz. Çünkü genel olarak kullanıcı kazabilmek için gereksiz başlıklar kullanarak bir alım olduğunun bilgisini veriyorlar. En güncel takip edebileceğiniz tek bir adres var orası ise;
Yukarıda verdiğimiz sitede yayımlanmayan hiç bir duyuru ve alımlara itibar etmenizi önermiyoruz. En güncel ve gerekli olan tüm belge, gerekli olan tüm bilgileri oradan bilgi edinebilirsiniz.PMYO Aday işlemleri sistemi nedir?

PMYO aday işlemleri sistemi
tüm Türkiye vatandaşlarının girebildiği polis akademisine ait resmi sistemdir. Buradan E-devlet ile giriş yapabilir ve bilgilerinizi güncelleyebilir, sınav başvurusunda bulunabilirsiniz.


 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)