• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

ÖSYM 'den açıklama geldi! İşte lise KPSS geç başvuru tarihi

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
ÖSYM 'den açıklama geldi! İşte lise KPSS geç başvuru tarihi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda , 2020 yılı ortaöğretim KPSS müracaatlarının 30 Eylül günü sona erdiği , müracaat ücreti yatırma işlemlerinin ise 1 Ekim 2020 Perşembe günü sona erdiğine yer verildi.

Başvuruların sona ermesi sonrası kamubulteni.Com 'a mesaj atan adaylar, lise KPSS geç müracaatlarının ne zaman başlayacağını sordu. Biz de Kamubulteni.Com olarak bu makalemizde lise/ortaöğretim KPSS geç müracaat tarihlerine bu haberimizde yer verdik.

BAŞVURU YAPAMAYANLAR

Ortğretim / lise KPSS 'ye başvuru süresinde müracaat edemeyen , başvuru süresini kaçıran, başvuru yaptığı halde ücreti yatırmayı unutan adaylar için geç başşvurular alınacak.

GEÇ BAŞVURU TARİHİ

Lise mezunu olan ve kamu personeli alımlarına başvuru yapmak için gerekli puanı alma adına sınava girecek adaylar , 8-9 Ekim 2020 tarihlerinde geç başvurularını yapacak.

Geç başvurular ais.osym.gov.tr adresi üzerinden alınacak. Başvurusunu yapan adaylar, ücreti yatıracak.

BAŞVURU ÜCRETİ BELLİ OLDU

ÖSYM Başkanlığı , geç başvurularda , normal başvuru ücretinin 1 buçuk katını alıyor. KPSS lise başvurusunda ilk başvuru ücreti 80 TL 'ydi. Geç başvurularda ise başvuru ücreti 120 TL olacak.
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)