• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

ÖSYM Açıkladı: İşte ALES/2 Geç Başvuru Tarihi ve Ücreti

merickuru

Kayıtlı Kullanıcı
26 Eki 2020
13
0
1
0
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2020 yılının ikinci ALES geç başvuru tarihlerinin konusuna yer verildi. İşte ALES/2 geç başvuru tarihi ve ücreti.

ALES başvurusu yapamayanlar: İşte geç başvuru tarihi ve ücreti.

2020 yılının 2. ALES 'i için başvuran adaylar Ekim ayının ilk haftasında alındı. Yüz bindne fazla adayın başvurusunu yaptığı sınav 6 Aralık 2020 tarihinde yapılacak. Ekim ayında başlayan başvurulara ise birçok aday çeşitli sebeplerden dolayı başvuru kaydını yapamadı. Başvurusunu süresi içinde yapmayan adaylar için yeni şans geç başvuru.

6 Aralık günü yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına süresi içinde başvuru yapamayanlar için geç zamanı belli oldu.

ÖSYM AÇIKLADI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamada ALES/2 geç başvurularının 4 Kasım 2020 günü alınacağına yer verildi. ALES 'e başvurusunu yapmak isteyenler için geç başvuru ekranı 1 günlüğüne açık olacak ve adaylar aynı gün ödemeyi yapabilecek.

GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ

ÖSYM, geç başvurularda normal başvuru ücretinin 1,5 katını almaktadır. Geç başvurusunu yapmak isteyenler 195 TL olan başvuru ücretini 4 Kasım günü , ais.osym.gov.tr üzerinden müracaatını yaptıktan sonra ÖSYM 'nin ödeme sistemi üzerinden yatıracak.

Geç başvuru ücreti ATM ya da bankalardan alınmıyor.
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)