• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Okulların Açılışıyla İlgili Yeni Karar!

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim öğretim kurumlarının açılmasına ilişkin yönetmelikte düzenlemeye gidildi. İlgili düzenlemeye göre, 1-4'üncü sınıflarda öğrenci sayısının 10'un altına düşmesi durumunda, ulaşım koşullarının elverişsiz olması ya da velilerin çocuklarının taşıma yolu ile eğitime katılmalarını istememeleri durumunda, Valilik kararınca bakanlıkca ilkokulların açık kalması sağlanabilecek.

Bu durum hariç toplam öğrecni sayısının okul öncesi ve ilkokullarda 10, ortaokullarda, imam hatip ortaokullarında ve yatılı bölge okullarında 30, ortaöğretim kurumlarında 40'ın altına düşmesi halindeyse kurum kapatılacak.

Ortaokul ve imam hatip ortaokulu açılabilmesi için en fazla 32 derslik, 5'incii sınıfta ise en az 15 veya 30 öğrenci, fen dersliği, görsel sanatlar atlöyesi veya müzik dersliği, teknoloji ve tasarım atölyesi ile spor veya drama salonu bulundurması gerekecek. Yeni yapılarda kurum açma işlemlerinde, binanın eğitim ve öğretim açısından teklif edilen kurumun özelliğine uygunluğu için valilikçe görevlendirilen kişiler tarafından incelemeye göre geçici belge, plan değişikliği izni vb. Verilebilecek. Bu belgelerin örneği valilikler tarafından MEB'e gönderilecek.
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)