• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Okul Öncesi Öğretmenliği Seçmek için 5 Neden

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
11
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
Okul Öncesi Öğretmenliği Seçmek için 5 Neden
Okul öncesi öğretmenliği, yaparken zevk alacağınız, yaşarken yaşlanmayacağınız bir meslektir. Öğretmenlik programları arasında insana en çok zevk veren branşların başında gelmektedir. Okul öncesi öğretmenliği size çocuklarla vakit geçirme imkanı sunarken, onlarla eğlenme ve çocukluğunuza dönme olanağı da sağlamaktadır. Şimdi hep birlikte okul öncesi öğretmenliği seçmek için 5 neden neymiş bakalım…

  • Mesleğinizi Yaparken Eğleneceksiniz
Okul öncesi öğretmenliği oldukça zevkli ve eğlenceli bir meslektir. Anasınıfında öğretmenlik yaparken çocuklarla birlikte eski yıllarınıza dönebileceğiniz, onlarla birlikte eğlenip gülebileceğiniz anlar yaşayabilirsiniz. Çocuklarla birlikte gün içerisinde yapacağınız aktivitelerle birlikte moral bulacak ve hayata daha sıkı tutunabileceksiniz.

  • Şefkat Duygunuz Gelişecek
Çocuklar yaramazlık yaptıklarında onlara kıyamayacak her zaman onlara karşı şefkatli olacaksınız. Onları incitmeden öğretecek ve eğiteceksiniz. Bir anne, baba şefkati ile öğrencilerinize yaklaşacak, onlar tarafından sevileceksiniz. Bu sevgiyi iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bu sevgi ve ilgi ruhunuzu okşayacak, sizi pamuk gibi yapacaktır.

  • Dünyaya Farklı Bir Pencereden Bakacaksınız
Günleriniz yorgun ve stresli olmaktan çıkarak oldukça neşeli ve motive bir şekilde geçmeye başlayacaktır. Bu durum da sizin hayata bakış açınızı olumlu yönde etkileyecektir. Minik öğrencilerinizle bir konu hakkında tartışmak, onların düşüncelerini, fikirlerini dinlemek size çok iyi gelecektir. Öğrencilerinizin hayal dünyasına dalmak, onlarla birlikte hayaller kurmak, onların başlattığı hikayeleri devam ettirmek sizin de hayat pencerenizi güzelleştirecektir.

  • Hayatlara Dokunacaksınız
Minik öğrencilerinizin eğitim hayatındaki ilk anne ya da babaları siz olacaksınız. Onların hayatlarına ilk siz dokunmaya başlayacaksınız. Öğrencileriniz ileride seçeceği mesleği, yapacağı işi size anlatırken onlarla birlikte derinlere dalacaksınız. Öğrencileriniz ebeveynlerine anlatmadığı durumları, olayları gelip size anlatacak ve kendinizi hiç olmadığı kadar değerli hissedeceksiniz.

  • Daha İyi Çalışma Şartları
Okul öncesi öğretmenliğine mesleki açıdan değil de daha farklı bir pencereden baktığımızda, atama sayısı oldukça yüksektir. Bu durumda çok fazla beklemeden KPSS’den ortalama bir puan alarak atanabilme imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanında öğrencilerin gün içinde uyku saatlerinde siz de dinlenebilmektesiniz. Hatta bazı okullarda gün ikiye bölünerek sabahçı ve öğlenci sisteminde çalışabilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: cyda21

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)