• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Bugün Yapıldı

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) hazırlanan ve düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin (ÖABT) oturumları bugün tamamlandı. Sabah düzenlenen oturumun ardından saat 14.45'te başlayan ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği alan sınavında adaylara 120 dakika süre verildi.

ÖABT.jpg

Herkes Güvenli Bir Şekilde Sınavına Girdi
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı önlemlerin alındığı ÖABT sınavında, adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtıldı ve gerekli kontroller sosyal mesafeye dikkat edilerek yapıldı, isteyen adaylar yanlarında kendi dezenfektan getirdi. Sınav görevlilerine maske ve dezenfektanla beraber lateks eldiven de verildi. İsteyen aday ile görevlilerin kendi maskeleri ve siperlikleriyle sınava girmelerine de hak tanındı. Bu şekilde herkes güvenilir bir biçimde sınavlarına giriş ve çıkışlarını yaptı.

Sosyal Mesafe Kurallarına Uyuldu
Görevliler tarafından sık sık sosyal mesafe kuralı hatırlatılan adaylar, sınava giriş belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek salonlara alındı. Tüm bu aşamalarda sağlık bakanlığının belirttiği sosyal mesafe kurallarına uyulduğu gözlemlendi.
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)