• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Öğretmenler Öğrenciler İçin Okulları Hazırlıyor

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Sınıf
Üniversite
Koronavirüs'e Karşı Önlemler Alınıyor
Gaziantep'teki okulların idareci ve öğretmenleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında pazartesi günü açılacak okullara gelecek öğrencilerin sağlıklı eğitim almaları ışığında tüm önlemlerin sağlanması amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyorlar.

Gaziantep'teki okulların idarecileri ve öğretmenleri, yeni tip koronavirüse karşı tedbirler ile birlikte pazartesi günü açılacak olan okullara gelecek olan öğrencilerin sağlıklı ve tedbirli eğitim almaları için yoğun bir şekilde çalışmalar yürütüyorlar.

Aşamalı Şekilde Eğitime Devam Edilecek
Dünya ve Türkiye'yi etkisini altına alan koronavirüs nedeniyle okullar aşamalı şekilde açılacak ve ilk aşamada pazartesi günü 1. sınıf ile okul öncesi öğrencilerin derslere katılabilmesi için tüm tedbirler alınıyor ve çalışmalar yürütülüyor.

Tüm Tedbirler Alınıyor
Hazırlıkların tamamlanmasında büyük katkıları olan idareciler ve öğretmenler, bu konuyla ilgili kurumların yardımıyla okulların; bahçe, toplanma ve oyun alanları, koridorlar ile sınıfların salgın tedbirlerine uygun olması için ellerinden gelenleri yapıyor. Gönüllülük esasıyla okullarda çalışan öğretmenler, tüm velileri yapılacak olan toplantılarda bilgilendirmenin yanı sıra ellerine aldıkları fırçalarla alanlara sosyal mesafe sembolleri çiziyor, koridor, sınıf ve sıralara uyarıcı metinler asıyorlar.

Büyük Bir Sabırsızlıkla Bekleniyor
Öğrencileri için okulların hazır olmasına destek sağlayan ve onlarla buluşmayı büyük bir sabırsızlıkla bekleyen öğretmenler ve idareciler; ilk zilin çalmasının ardından sağlıklı ve güvenilir bir eğitim sürecin sürdürülmesini amaçlıyor.

Eğitime Tamamen Hazırız
İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, AA muhabirine, yarın okulların açılacağını, eğitime tamamen hazır olduklarını söyledi. Öğretmenlerin velilere salgın konusunda eğitimler ve bilgilendirmeler yapıldığını, okullarda çocukların salgından korunmaları amacıyla birçok tedbirin uygulanacağını aktaran Tepe, şöyle konuştu:
"Öğretmenlerimiz okulların hazırlanmasında önemli katkı sundular. İnşallah çok sağlıklı bir eğitim sürecine 'bismillah' diyeceğiz. Öğretmenlerimiz velilerimizi okula davet edip salgın kurallarını anlattılar. Çocuklarımız, anne ve babalarına vermiş olduğumuz bilgileri lütfen alıp uygulansın. Okula geldikleri zaman onlara özlem, hasret duyan ve onları bekleyen öğretmenleri var. Bu kurallara dört dörtlük uysunlar ki bu hasret kısa sürmesin. Okullarımız eğitim dönemlerinde açık olsun ve bu hasreti bitirelim diyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklar, kendileri ve velilerimiz için salgın sürecinde uyulması gereken kural ve tedbirlerinin hem eğitimlerini verdiler hem de okullarımızın duvarlarına, zeminlerine, bahçelere, koridorlara, sınıf ile sıralara, oturmamaları gereken yerlere gerek çıkartma gerek afiş gerekse boyayla uyarıcı şeyler astılar."

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)