• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Milli Eğitim Bakanı'ndan Öğretmen Atama ve Ek Ders Ödemesi Açıklaması

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Sınıf
Üniversite
Bu yazı ile bağlantılı olarak önceden yazdığımız, "EĞİTİM-BİR-SEN; UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE DERS VE EK DERS GÖREVLERİ YAPILMIŞ SAYILMALI" adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Ziya Selçuk'tan öğretmen atama, ek ders ödemesi açıklaması.

Cnn Türk ekranlarına konuk olan , Hande Fırat 'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerle ilgili dikkati çeken açıklama yaptı.

"Okulları kapattığımızda 10 binlerce öğretmen işsiz kalabilir. O yüzden dengeyi korumak zorundayız.

Atama

Atama bekleyenlerden mesaj gelmesi normal bence. Bir sosyal baskı grubu olarka çalışma yapıyorlar. Ben de görüşme yapıyorum temsilcileri ile. Elbette imkanlar ölçüsünde daha fazla nasıl alabilirizin peşindeyiz.

Eylül 'de 20 000 atama yapıldı. Bu sene 40 000 olmuş oldu.

60 BİN ATAMA OLACAK MI?

2020 yılı içinde yeni bir atama yok. 2021 senesinde atama olacak. Alımın sayısı yine kabinede yapılan değerlendirmeler ve kamunun 2021 bütçesi içinde eleman alımı içinde , MEB'in eleman alımı sayısının kaç olduğu konusunda netleşecek.

Sizce kaç atama yapılmalı? Yorum kısmı aşağıda.

EK DERS ÜCRETLERİ

Ek ders ödemeleri kesinlikle verilecek. Öğretmenlerimizi mağdur etmeyiz. Kesinlikle alacaklar. Öğretmen ücreti alacakları tarihi biliyorlar.

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)