• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Instagram'da veliler ile buluşacak

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Sınıf
Üniversite
ziya selçuk.jpg

Merakla beklenen yayının saati belirlendi!
Ziya Selçuk (Milli Eğitim Bakanı) Instagram'da veliler ile buluşacak. Anaokulu ve birinci sınıfların 21 Eylül'de (yarın) yüz yüze eğitime başlayacağına dair detaylar kesinleşti. Okula iki grup halinde gidilecek; Pazartesi, salı günleri okula gidecek öğrenciler mavi, perşembe, cuma gidecekler ise kırmızı gruplar olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 21 Eylül'de okula başlayacak olan 1.sınıf öğrencilerinin aileleri ile Instagram canlı yayını üzerinden buluşacak. Önerilerini ve endişelerini dinleyecek, velilere okullarda uygulanacak ve uygulanması zorunlu olan tedbirleri anlatacak.

Bakan Selçuk Velilere Seslenecek
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan ve kullanıcıların yaptığı canlı yayınlarla özdeşleşen sosyal medya platformu Instagram'dan canlı yayın gerçekleştirecek, bu sene birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin velilerine seslenecek. Bakan Selçuk'un şahsi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleşecek buluşmanın saat 20.00'de başlaması bekleniyor.

Bu kapsamda alınan kararlar
  • Çocukların okula gidip gitmemesi konusunda son karar velinin olacak.
  • Çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler için uzaktan eğitim seçeneği devam edecek.
  • Ancak uzmanlar velilere çocuklarının okula gönderilmesini öneriyor. Anaokulu ve 1'inci sınıf öğrencilerinin en kritik yaşlarda olduğunu belirten uzmanlar "İlk kez okula başlayacak olan öğrencilerin mutlaka öğretmeniyle temas kurması gerekir. Çocuklar okula gitmezse okulla bağı oluşamaz" dedi.
  • Diğer sınıfların yüzyüze eğitimi konusunda birkaç hafta sonra yapılacak bir değerlendirme sonucunda karar verilecek. MEB yetkilileri şu anda bir takvim oluşturmadıklarını, yine Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri yönünde ortak bir karar alınacağını söyledi.

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)