• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Liselerde Yüz Yüze Eğitim Başlıyor!

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Sınıf
Üniversite
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri , güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri, 5 Ekim 2020 tarihinden itibaren tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze uygulamalı eğitime başlayacak.

DERS SÜRELERİNİ ÖĞRETMENLER BELİRLEYECEK

Ayrıca yüz yüze ve uzaktan eğitimle verilen alan ve dal derslerinin süre, kazanım ve içerik açısından bir bütün olarak değerlendirilmesi; haftalık ders çizelgelerine göre yüz yüze ve uzaktan eğitime ayrılacak ders sürelerinin alan zümre öğretmenlerince belirlenmesi sağlanacak.

TEORİK EĞİTİMLER İSE UZAKTAN EĞİTİMLE YAPILACAK

Uygulama eğitiminin tüm detayları salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden yapılandırıldı. Buna göre öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30 dakika olacak; teneffüsler 10 dakika, öğle arası da 45 dakika olacak. Alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları yüz yüze gerçekleştirilirken teorik dersler ise uzaktan eğitim yolu ile verilecek.

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)