• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

KYK Kredi Borçları Silinecek mi? (Öğrencilere Müjde)

KYK Borçları Silinsin mi?

  • Evet, silinsin.

    Kullanılan: 2 66.7%
  • Hayır, ödensin.

    Kullanılan: 1 33.3%

  • Kullanılan toplam oy
    3

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
11
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
KYK Kredi Borçları Silinecek mi? (Öğrencilere Müjde)

Herkesin sorduğu bir soru var: KYK Kredi Borcu Silinecek mi? Genel olarak bir çok kaynaktan aldığımız bilgiye göre bir formül uygulanacak. KYK kredisi alan 280 bin tane öğrenci hakkında icra takibi başlatılmış. Bu formül ile bu kişiler hakkındaki icra takipleri kaldırılıp faiz ve gecikme cezaları silinecek. Kalan ana borç ise taksitlendirilecek diye bir bilgi aldık.

Bu durum böyle olunca devletin tekrardan dili yanmaması için bu yardımı kaldırılıp sadece ihtiyacı olan kişilere geri ödemesiz krediler verilecek. Fakat bu sefer bu uygulama bir kişiye veriliyor ise iki katına çıkarılacak. 2019-2020 yılında 150-200 bin kişiye verilen geri ödemesiz burs önümüzdeki yıllarda 300-400 bin öğrenciye verileceği düşünülüyor.


KYK Kredi Bursu Önümüzdeki Yıllarda Kaç Para Olacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere bir müjde daha verdi. Öğrencilere verilen 500 TL olan burs veya kredi önümüzdeki yıllarda 550 TL olacağını açıkladı.


Yani KYK Kredi Borcu Silinecek mi? Sorusuna gelir isek maalesef böyle bir durum söz konusu olmadığı açıklandı. Sadece faizler ve gecikme cezalarının silineceğini açıkladılar. Bu konu hakkında elimize bilgi geldikçe sizleri bilgilendireceğiz. Ekstra olarak yukarı taraftan KYK Kredi Borçları Silinsin mi? Anketine oyunuzu kullanabilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Gökbörü

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)