• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

KPSS'de Virüs İddiası Meclise Taşındı

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
Ankara’da korona testi pozitif çıkanların KPSS'ye Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu’nda alındığı, ancak gözetmenlerin bu durumdan okula geldiklerinde haberleri olduğu iddiası gündeme gelmişti. CHP, bu iddiaları meclis gündemine taşıdı.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi sunuldu. ÖSYM yetkilileri ise gözetmenlerin önceden bu duruma karşı bilgisi olduğunu savunuyor. Ankara’da koronavirüs testi pozitif çıkanların ve şüphelilerinin Kamu Personel Seçme Sınavı’na Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu’nda alındığı, ancak gözetmenlerin bu durumdan okula geldiklerinde haberleri olduğu iddiasını şuan için gündemde. CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ise bu iddiayı meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Taşcıer, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi. “Gözetmenlik yapanlar arasında kronik rahatsızlığı bulunanlar olup olmadığı önceden kontrol edilmiş midir? Hastanelerde covıd-19 vakalarıyla bir arada bulunan sağlık personeli tam teçhizat giyinmekte, bone, n95 maske, siperlik gibi geniş kapsamlı ekipman kullanmaktadır. Ancak 130 dakika covıd-19 pozitif vakalarla bir arada tutulan gözetmenlere bu ekipmanların tümüyle sağlanmamasının açıklaması nedir?” dedi.
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)