• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

KPSS Tarih Nasıl Çalışılmalı? (KPSS Rehberi)

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
11
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
KPSS Tarih Nasıl Çalışılmalı
Kpss sınavına hazırlık için en çok merak edilen konulardan bir tanesi de KPSS tarih nasıl çalışılmalı sorusudur. Aslında bu sorunun tek bir cevabı olduğunu söylemek yanlış olur. Herkesin kendine uygun şekilde çalışması daha mantıklıdır. Tabii bu söylediğimiz kafanıza göre çalışın anlamına gelmesin. Belirli taktikler önerebiliriz.

Öncelikle ezber yapılacak konular olduğunda, taktik veren kitapları ve ders anlatıcıları kesinlikle kullanın. Böylelikle ezber konusunda zayıf olsanız bile kişilerin isimleri, tarihleri ya da diğer detayları daha rahat bir şekilde aklınızda tutabilirsiniz.

Çalışılan kaynağın doğruluğundan emin olun. Öğreneceğiniz bir yanlış bilgi birçok doğrunuzun da değişmesine sebep olabilir. Bu bağlamda kaliteli kaynakları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Güvenilir bilgiler içeren, sınav için hazırlanmış doğru kitapları edinmeniz gerekir. KPSS tarih öne çıkan yayınları alt başlıkta sizler için paylaştık.


KPSS Tarih Hangi Kaynaktan Çalışılmalı
Öncelikle güncel olması tercih sebebiniz olsun. 2020 yada 2021 KPSS için hazırlık yapan adaylar en son çıkan yayınları satın alabilir. Son çıkan yayınlar genellikle değişmiş olan sistemin sorularına uyumlu bir şekilde kaynaklarda bulunmaktadır. Kaliteli kaynaklara örnek vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz; Yargı KPSS, Pegem ve Data Yayınları...

KPSS tarih nasıl çalışılmalı sorusuna tekrar değinelim. Tarihte onlarca konu var, bu noktada yapmanız gereken şey sınavlarda en çok çıkan konuları tespit etmek ve ders çalışırken bu konulara daha fazla özen göstermek. Aynı zamanda ders çalışırken önemli tarih ve savaşları not almak, daha sonra bunları okumak sizler için faydalı olacaktır. İlkokuldan beri hocalarımızın söylediği maddeleri formülleştirme taktiğini kullanmakta işinize yarayabilir.

Facebook, Twitter ya da Instagram gibi sosyal ortamlarda konu ile alakalı sayfaları takip edip, boş vakitlerinizde de bilgi akışınızı sağlayabilirsiniz. Yalnız bu tarz ortamlardan almış olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekte fayda var.

Dershanelerin yapmış olduğu denemelere girebilir, arkadaşlarınızla soru cevap etkinlikleri yapabilir, bizim sitemizi ve diğer siteleri takip edebilirsiniz.

KPSS İktisat dersini nasıl çalışmanız gerektiğini anlatan konumuzu okuyabilirsiniz; https://www.sinavrehberi.net/konu/kpss-iktisat-nasil-calisilir.161/
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)