• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

KPSS ÖABT sonuçları ve soruları ne zaman açıklanacak?

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Sınıf
Üniversite
ÖABT.jpgKPSS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

KPSS ÖABT sonuçları için sınavdan çıkan adayların heyecanı devam ediyor. KPSS ÖABT soruları ve cevapları ile sonuçlar açıklanmadan işaretledikleri soruların doğruluğunu öğrenmek isteyen pek çok öğretmen adayı, internet üzerinden aramalar gerçekleştirmeye başladı. Peki, KPSS sonuçları ve soruları ne zaman yayımlanmış olur? İşte, bu konu hakkında bazı bilgiler;

KPSS ÖABT soruları ve cevaplarının pazartesi ya da salı günü adayların erişimine açılacağı tahmin ediliyor. Tabi ki bu durum, ÖSYM'nin yoğunluk durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sonuçları, 22 Ekim 2020 tarihinde öğretmen adaylarının erişimine açılacak. Bu tarih ÖSYM'nin yoğunluk durumuna göre daha erken tarihlere de çekilebilecek. Bu sınavın sonuçları, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen kadrolarına yapılacak atamalarda kullanılacak. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen kadrolarına atanmak amacıyla sınava girecek öğretmen adaylarının,Bakanlığın internet sayfasında yayınlanacak “Öğretmen Atamaları İle İlgili Millî Eğitim BakanlığınınDuyurusu”nu sınava başvuru yapmadan önce dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Öğretmenlik kadrolarınayapılacak atamalar için nasıl başvurulacağı ve atamaların nasıl yapılacağı, Millî Eğitim Bakanlığı tarafındanadaylara duyurulmaktadır.

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)