• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

KPSS 2021 Genel Kültür Genel Yetenek Kaynak Tavsiyeleri

staronline

Kayıtlı Kullanıcı
5 Eyl 2020
14
0
1
0
Sınıf
Üniversite Mezunu
2021 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınavı için kaynak kitap tavsiyeleri nelerdir? 2021 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek kaynak Kpss kitap önerileri nelerdir? detaylar yazımızda.

2021 KPSS ye hazırlanan memur ve öğretmen adayları hangi kaynaktan çalışacaklarını merak ediyorlar. Sınav Rehberi olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlere en iyi ve en verimli kaynak kitap tavsiyeleri ve önerileri sizler için paylaşmaktayız.

KPSS 2021 Genel Kültür Genel Yetenek Kaynak Tavsiyeleri

KPSS sınavlarından yüksek puan alan adaylar ile yaptığımız görüşmeler sonucu sizlere en çok beğenilen tavsiye edilen kaynak kitaplar, konu anlatımı ve soru bankalarını inceliyebilirsiniz.

Konu Anlatımı KPSS Kitap Tavsiyeleri 2021

2021 KPSS Tarih Konu Anlatımı Tavsiyeleri

Tarihin Pusulası
İsmail Adıgüzel Hocanın Tarihin Pusulası kitabını sizlere şiddetle öneriyoruz. Bu kitapta en detaylı bilgiler çok sade bir şekilde yer verilmiş olmakla birlikte, her sayfanın yan tarafta bir sütun bulunmakta ve bu sütunda 5+ adet soru olmaktadır. Bu sorular o sayfada anlatılan konu ile ilgili sorulardır. Konuyu çalıştıktan sonra bu 5+ soruyu çözerek konu daha akılda kalıcı olmaktadır.
Benim Hocam Video Ders Notları
Bu kitap önerimiz ise Benim Hocam Tarih Videoları ile uyumlu bir şekilde hazırlanmış bir kaynaktır. Videoları izlerken kitaptan da altını yaparak vakitten tasarruf sağlamış oluyorsunuz. Bu ders notları okuduktan sonra Ramazan Yetgin’in tamamı çözümlü tarih soru bankasını da çözerseniz sizlere çok faydalı olacağından emin olabilirsiniz.
2021 KPSS Vatandaşlık Konu Anlatımı Tavsiyeleri

İnformal Yayınları Vatandaşlık Konu Anlatımı Kitabı
Oldukça güzel bir konu anlatımı olan bu kitabı şiddetle sizlere tavsiye ediyoruz.
KPSS’nin Pusulası Vatandaşlık Kitabı
Bu kitap önerimiz ise Ali Koç Hocanın özenle hazırlamış olduğu Vatandaşlık kitabı. Bu kitapta yer alan her bölümün başında KPSS de çıkmış soruların analizi bulunmaktadır. Her sayfanın sağında ise bu sayfadan nasıl soru gelir? diye bir alan yer almaktadır. Bu özelliği size sınavda neler çıkabileceği hakkında ön bilgi sahibi olmanızı sağlayacak ve öğrenenmenize katkı sağlıyacaktır.
2021 KPSS Coğrafya Konu Anlatımı Tavsiyeleri

Benim Hocam Yayınları Coğrafya Konu Anlatımı Kitabı
Bayram Meral'in kitabı olan bu kaynakta internetten Bayram Merali hocanın Coğrafya Ders Videolarını izleyerek çalışabilirsiniz. Bu kitapta her sayfanın yan tarafında not alma yerleri bulunmaktadır. Ders videolarını izlerken kitaptan takip ederek, kitapta olmayan bilgileri bu alana not alarak çalışabilirsiniz.
2021 KPSS Matematik Konu Anlatımı Tavsiyeleri

PEGEM Yayınları KPSS Matematik Konu Anlatımı Kitabı
PEGEM KPSS 2021 Matematik Konu anlatımı kitabı açıklayıcı şekilde anlaşılır ve çok güzel bir kitap olarak karşımıza çıkmakta.
Benim Hocam Yayınları KPSS Matematik Video Ders Notları Kitabı
Benim Hocam videolarını izleyerek aynı zamanda da kitaptan takip etmeniz sizlere çok yararlı olacağından emin olabilirsiniz.
2021 KPSS Türkçe Konu Anlatımı Tavsiyeleri

Benim Hocam Yayınları KPSS Türkçe Video Ders Notları Kitabı
Benim Hocam videolarını izleyerek aynı zamanda da kitaptan takip etmeniz sizlere çok yararlı olacağından emin olabilirsiniz.
PEGEM Yayınları KPSS Türkçe Konu Anlatımı Kitabı
PEGEM KPSS 2021 Türkçe Konu anlatımı kitabı açıklayıcı şekilde anlaşılır ve çok güzel bir kitap olarak karşımıza çıkmakta.
Soru Bankası KPSS Kitap Tavsiyeleri 2021

Bir konuyu çalıştıktan sonra en az 3-4 kaynaktan o konu ile ilgili sorular çözmek gerekmektedir.Bunu yaparken çalışmış olduğunuz konu hem zihninizde kalıcı olacak hemde eksiğinizin hangi konuda olduğunu size farkettirerek tekrar çalışmanıza olanak sağlıyacaktır. Ayrıca çıkmış soruları çözmek te çok önemli bir etken olduğunu unutmayınız. Gerçekten sınava hazırlananlara çok faydalı olmaktadır. Zamanı ölçme gibi kendinizi test etmiş olacaksınız. Aşağıda önereceğimiz kaynakların size faydalı olacağını umuyoruz.
PEGEM KPSS Soru Bankası Seti
Bu setin içerisinde sizler için Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinin soru bankası kitapları yer almaktadır. Soruları oldukça kaliteli ve ne çok kolay ne de çok zordur. Ortanın biraz üstü derecede değerlendirebileceğimiz bir zorlukta kaynaktır. 20 soruluk bir testinde yaklaşık 2 tane kolay, 3 tane zor soru, 15 tanesi de ortanın biraz üstü zorluğunda sorularlardan oluşmaktadır. Temeli zayıf olanlar için biraz zor gelebilir onlar daha basit kaynaklardan başlamalıdırlar.
İsem Aşina Soru Bankası Seti
Bu setin içinde de Pegem kaynak önerisinde verdiğimiz gibi Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinin soru bankası kitapları yer almaktadır. Sorular kaliteli ve sınav ayarında bir zorluk derecesine sahiptir. Soruların hepsi yine detaylı olarak çözümlü olarak karşımıza çıkmaktadır.
Benim Hocam Yayınları KPSS Çıkmış Sorular Seti
Bu setin içinde ise her dersin çıkmış soruları yer almaktadır. Kitabın tasarımı oldukça güzel olarak karşımızda çıkmakta. Bu kitaptaki en dikkat çekici özelliği ise soruların çözümünde soruda yer alan tüm bilgiler detaylı olarak anlatılmış olarak karşımıza çıkmasıdır. Gereken ekstra bilgiler varsa onları da bizlere sunmaktadır. Şiddetle tavsiye etmekteyiz.
Denemeler

Benim Hocam 6 Altın Deneme Kitabı
İçinde 6 farklı yayınevinin kpss denemeleri yer almaktadır. Mutlaka çözmenizi tavsiye etmekteyiz.
PEGEM Akademi Genel Kültür Genel Yetenek Tamamı Çözümlü 5 Deneme Kitabı
İçinde 5 tane deneme bulunmaktadır. Denemeleri küçük küçük birer fasikül gibi ayırılmış olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem deneme kitapçığı hem de çözüm kitapçığı olarak ayrı ayrı fasiküller halinde yer almaktadır.
Yediiklim Yayınları KPSS 7 Deneme Sınavı Kitabı
KPSS Çıkmış sorularına benzer sorular bu kitap içerisinde yer almaktadır. Bu kitabı da çözmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.
Sınav Rehberi olarak, Başarılar dileriz. ♥

Son düzenleme:

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)