• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

En çok tercih edilen 2 yıllık bölümler

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
Nazilli
11
Sınıf
Lise Mezunu
Üniversite sınavının açıklanmasından sonra herkes tercih yapmak için araştırma yapacak. Bizde sizler için bu konumuzda en çok tercih edilen 2 yıllık bölümleri listeledik. Aşağıdaki bölümler en çok tercih edilen 2 yıllık bölümlerdir;
  • İlk ve Acil Yardım
  • Anestezi
  • Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
  • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
  • Fizyoterapi
  • Çocuk Gelişimi
  • Ağız ve Diş Sağlığı
  • Bilgisayar Programcılığı
  • Tıbbi Dökümasyon ve Sekreterlik
  • Adalet

Bookman

Premium Üye
20 Haz 2020
5
3
3
0
Sınıf
Üniversite Mezunu
Bende 2 yıllık bir yüksekokul mezunu olarak gençlere tavsiyede bulunayım; Gerçekten ama gerçekten TİCARİ KABİLİYETİNİZ VAR İSE bizzat büyük harfle ve kalın punto yaptım. 2 yıllıklarda Optisyenlik ve Odyometri bölümlerini seçebilirler. Bu bende vardır diyeceğiniz birşey değil.
Bunu özel sektörde çalışmak isteyen veya işyeri açabilecek kişiler için söyledim. Bu cümlemide lütfen aklınızın bir köşesinden çıkartmayın.
Daha önce Özel sektörde çalışmış birisi için zorluklarını anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
Nazilli
11
Sınıf
Lise Mezunu
Bende 2 yıllık bir yüksekokul mezunu olarak gençlere tavsiyede bulunayım; Gerçekten ama gerçekten TİCARİ KABİLİYETİNİZ VAR İSE bizzat büyük harfle ve kalın punto yaptım. 2 yıllıklarda Optisyenlik ve Odyometri bölümlerini seçebilirler. Bu bende vardır diyeceğiniz birşey değil.
Bunu özel sektörde çalışmak isteyen veya işyeri açabilecek kişiler için söyledim. Bu cümlemide lütfen aklınızın bir köşesinden çıkartmayın.
Daha önce Özel sektörde çalışmış birisi için zorluklarını anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Güzel tecrübeleriniz ve fikriniz için teşekkür ederim hocam :)

• Beğen
Tepkiler: Bookman

Bookman

Premium Üye
20 Haz 2020
5
3
3
0
Sınıf
Üniversite Mezunu
İçinde olduğumuz durum hakkında gençlere yardım etmek lazım. Eskidendi o sadece ünv. diploması olsun yeterki zihniyeti.
Babalarımız zamanında ilk-orta-lise diploması olması yeterdi.
Bizim dönemde ünv. diploması olması yeterdi.
Şimdilerde ise durum çok ama çok farklı. Okul sonrası seçmiş olduğu yol (kamu sektörü ve/veya özel sektör) için aranan kriterler her geçen gün artmakta.
Şimdiki gençler için durum daha zor. Rabim kolaylıklar versin yolu doğru olanlara.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
Nazilli
11
Sınıf
Lise Mezunu
İçinde olduğumuz durum hakkında gençlere yardım etmek lazım. Eskidendi o sadece ünv. diploması olsun yeterki zihniyeti.
Babalarımız zamanında ilk-orta-lise diploması olması yeterdi.
Bizim dönemde ünv. diploması olması yeterdi.
Şimdilerde ise durum çok ama çok farklı. Okul sonrası seçmiş olduğu yol (kamu sektörü ve/veya özel sektör) için aranan kriterler her geçen gün artmakta.
Şimdiki gençler için durum daha zor. Rabim kolaylıklar versin yolu doğru olanlara.
Amin hocam teşekkür ederiz :)

• Beğen
Tepkiler: Bookman

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)