• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Ders Çalışırken Doğru Saç Kullanım Şekilleri 💇‍♀️

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
11
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
Ders çalışırken, en ufak bir ses, hareket, rahatsız olma hali motivasyon kaybının yaşanmasına sebebiyet verir. Tam manasıyla ders çalışmaya odaklanamadığınız gibi önemli ayrıntıları da atlamanıza neden olacaktır. Belki basit bir şey gibi görünse de, ders çalışırken kullandığınız saç şeklinizin bile oldukça önemli olduğunu söylemek isteriz. Çünkü ders çalışan öğrenciler en ufak bir durumda, dersten kopmaya başlıyor. Kafasını dağıtacak şeylerle ilgileniyor.

Bu durum akabinde derslerde kötü not alma, sınavlarınızın başarısızlıkla sonuçlanması gibi istenmeyen durumları gün yüzüne çıkarabiliyor. En sık yapılan yanlışlardan biri de ders çalışırken saçların açık olmasıdır. Genelde bu hatayı bayanlar çok sık şekilde yapıyor. Onlar için saç önemli olduğundan dolayı ders çalışırken çalışmayı engelleyecek olduğunu çok fazla akıllarına getiremiyorlar. Açık saçın neresi ders çalışırken bizi olumsuz şekilde etkileyebilir düşüncesi içerisine girebilirsiniz. Ders çalışma, soru çözme esnasında çık olan saçlarınız sürekli olarak ön bölgeye, yüzünüzün önüne gelecektir.

Doğal olarak saçlarınızı arka ya atmak için sürekli olarak eliniz saçlarınızda olacaktır. Bu durumda tam anlamıyla odaklanamamaya yol açacaktır. Bu sebepten dolayı Ders Çalışırken Doğru Saç Kullanma Şekilleri konusunda dikkatli olmalısınız. Ders çalışan öğrencilerin yapması gereken saç şekillerinin neler olduğunu merak edenler için gelin birlikte bakalım.

  • At Kuyruğu Yapılmalıdır 💇‍♀️
Ders çalışırken saçınızın at kuyruğu olması, kafanızı daha rahat hareket ettirmenize neden olur. Böylece önünüze gelecek saçlarınız olmaz ve ders çalışmayı etkilemezsiniz. Tam aksine yapacağınız bu saç modeli, ders çalışmaya daha da fazla odaklanmanıza yol açacaktır. Bu sayede konuları daha iyi şekilde anlayıp pekiştirme şansına sahip olacaksınız. Eğer ki sizlerde ders çalışacaksanız saçınızın bu modelde olmasına mutlaka dikkat edin.

  • Ders Çalışırken Örgü Saç Modeli Kullanmalı 👱‍♀️
At kuyruğu yapmayı sevmeyen, başını ağrıtıyor diye şikayette bulunanlar söz konusu olabilir. O zaman ders çalışırken saç modeli bir diğer seçeneği ise örgü kullanmaktır. Örgü saç modelini kullanarak dersinizi gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Aynı zamanda da ÖSYM'nin sınavlarına girecek ter dökecek olan kişilerde bu saç modelini yapabilir.
 
  • Beğen
Tepkiler: M.Ali ve Bookman

Bookman

Premium Üye
20 Haz 2020
5
3
3
0
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite Mezunu
Bence saçlarınızı kesin. Anne Babanıza imtihanı başaramazsanız saçınızı başınızı çekecek materyal bulundurmayın. 😂😂

Şaka bir yana ibrahim bey ilginç ve bir okadar da farklı konuya değinmişsiniz. Tebrikler....
 
  • Beğen
Tepkiler: İbrahim

İbrahim

Premium Üye
19 Kas 2019
177
117
43
11
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
Bence saçlarınızı kesin. Anne Babanıza imtihanı başaramazsanız saçınızı başınızı çekecek materyal bulundurmayın. 😂😂

Şaka bir yana ibrahim bey ilginç ve bir okadar da farklı konuya değinmişsiniz. Tebrikler....
Rica ederim hocam :) Odaklanmak için bir çok durumu öğrenciler için derlemeye çalışıyoruz.
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)