• Merhaba, mecbur kalmadıkça evden çıkma COVİD-19'a karşı sosyal izalosyon ve hijyenine dikkat et! #EvdeKal

Anadolu Üniversitesi AÖF Kayıt Yenileme Başvuruları Başlıyor

mendax

Paylaşım Ekibi
20 Eyl 2020
79
1
8
0
Cinsiyet
Erkek
Sınıf
Üniversite
AÖF kayıt yenileme başvuruları başlıyor.

Anadolu Üniversitesi tarafından bir açıklama yapıldı ve 2020-2021 eğitim öğretim yılı kayıt yenileme işlemlerinin başlayacağına yer verildi. Biz de KAMU BÜLTENİ olarak bu yazımızda AÖF kayıt yenileme hakkında bilgilere yer verdik.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemlerini kapsayan duyurunda detaylar şu şekilde:

KAYIT TARİHLERİ

Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme işlemleri 5 Ekim 2020 günü başlayacak. Anadolu Üniversitesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, "05 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayıp 16 Ekim 2020 Cuma günü saat 23:30’da sona erecektir." denildi.

ÖNCE DERS SEÇİMİ SONRA ÖDEME

Kayıt yenileme başvurusu yapacak öğrenciler, önce ders seçimlerini yapacak. Ders seçimleri yapıldığında , alınan kredi miktarına göre ödeme oluşturulacak ve öğrenciler, ödemelerini yaptıktan sonra kayıtlarını tamamlamış olacak.

KAYIT YENİLEME NASIL YAPILACAK?

2020-2021 kayıt yenileme işlemleri aşağıdaki şekilde yapılacak:

"Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır. "

ÜCRET NEREYE YATIRILACAK?

Kaydını yapanlar, daha sonra ücret ödemesi yapacak. Başvuru ücreti 16 Ekim tarihine kadar yapılacak. "Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 16 Ekim 2020tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır."
 

ŞUANDA OKUYANLAR (Kullanıcı: 0, Misafir: 1)